Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

ETWINNING NATIONAL QUALITY LABEL

Šiais metais buvo įvykdytas eTwinning projektas "SAY STOP TO GLOBAL WARMING, SAVE YOUR WATER" laimėjo nacionalinį kokybės ženklelį!
Šis  apdovanojimas yra puikus mūsų vaikų, mokytojų ir visos eTwinning bendruomenės atsidavimo, kūrybiškumo įvertinimas. Pagrindinis projekto tikslas – šviesti ir įgalinti vaikus tapti aktyviais gamtos pokyčių ir saugojimo tyrėjais, sprendžiant klimato kaitos ir vandens taupymo problemas.

Projekto metu vaikai iš įvairių šalių bendradarbiavo tyrinėdami klimato kaitos ir vandens trūkumo priežastis bei pasekmes, kurdami strategijas, kaip sumažinti savo ekologinį pėdsaką, ir dalindamiesi savo žiniomis bei patirtimi su platesne bendruomene. Džiaugiamės, kad šis projektas sulaukė pripažinimo, ir tikime, kad jis įkvėps kitus vaikus ir mokytojus imtis veiksmų siekiant tvarios ateities.

Olimpinis projektas

Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogai ir vaikai yra aktyvūs Olimpinės kartos nariai. Kaip ir kasmet, parengtas Olimpinis projektas „Kartu stipresni ir laimingesni“. Projekto tikslas – per įtraukiančias fizinio aktyvumo veiklas gamtoje ugdyti erdvės suvokimą, veiksmų nuoseklumą, dėmesingumą ir puoselėti olimpines vertybes. Projekto metu bus vykdomos įvairios veiklos: sporto šventės, varžybos, žygiai į gamtą ir edukaciniai užsiėmimai.

     Tikimasi, kad projektas padės vaikams ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, tapti stipresniems ir laimingesniems.Colorful_Thinking_Routine_321_1.png

     Pedagogai ir vaikai džiaugiasi, kad galės dalyvauti Olimpinėje kartoje ir įgyvendinti projektą „Kartu stipresni ir laimingesni“. Tikime, kad projektas bus naudingas ne tik vaikams, bet ir visai lopšelio-darželio bendruomenei.

 

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ FESTIVALIS

Balandžio 25 dieną darželyje vyko Lietuvos mažųjų žaidynių festivalis, pakvietęs pasportuoti priešmokyklinių "Žvirbliukų", "Bitučių", "Kiškučių" grupių sportininkus. Pasimankštinę vaikai dalyvavo įvairiose estafečių rungtyse, kurios pareikalavo fizinio pasiruošimo ir ištvermės. Festivalio metu vaikai ugdėsi garbingo rungtyniavimo, bendravimo ir bendradarbiavimo komandoje nuostatas, patyrė judėjimo džiaugsmą bei teigiamas emocijas. Visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti LTMŽ diplomais.

ETWINNING: ATRASKIME, TYRINĖKIME, BENDRADARBIAUKIME!

Gegužės 9-ąją Telšių lopšelio-darželio "Eglutė" bendruomenė šventė „eTwinning“ dieną – tarptautinę šventę, skirtą plačiau susipažinti su šios programos galimybėmis ir pasidalinti patirtimi bei įžvalgomis apie įgyvendintus ir vykdomus „eTwinning“ projektus.

"eTwinning" – tai Europos Sąjungos programa, skirta skatinti mokyklų bendradarbiavimą visoje Europoje naudojant informacines ir ryšių technologijas (ICT). Šią dieną logopedė Lina Sakienė, mokytojos Lina Pocienė ir Vitalija Anusaitė kartu su vaikais, vykdydamos "eTwinning" projektą „WE MEET THROUGH ICT 23-24“, dalyvavo virtualiame sveikinimų susitikime su partnerių šalių atstovais. Susitikimo metu vaikai pasidalino sveikinimo žodžiais savo gimtąją kalba ir kartu šventė "eTwinning" dieną.

eTwinning projektas „AŠ, MANO ŠALIS IR PASAULIS“

Telšių l-d ,,Eglutė” priešmokyklinės ,,Kiškučių” grupės vaikai ir mokytojos dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte „Me, My Country And The World“. Projekte dalyvauja darželiai, bei mokyklos iš Lietuvos ir Turkijos. Projekto tikslas - tyrinėti Lietuvos ir kitų šalių kultūros paveldą, pastebėti skirtingų tautų kultūrinį išskirtinumą, šiais atradimais pasinaudoti žaidimo, ugdymosi situacijose ir atliekant projektines veiklas. „Nesuvokus savo kultūros kaip skirtingos nebūtų įmanoma suprasti kitų kultūrų, nebūtų suprantama, ką mes norime išsaugoti. Todėl mokytojas, mokyklos programa privalo atverti mokinių akiratį, išmokyti ne tik suprasti kitus, bet parodyti, kuo mes skiriamės nuo jų, ir taip padėti suprasti save.“ (A. Mickūnas, 2014 ).