Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

Iniciatyva „Padovanok darželiui gėlę"

Gamtą vaikai pažįsta visais pojūčiais, stebėdami, tyrinėdami. Gėlių sodinimas, auginimas, priežiūra padeda suvokti daugelį gyvosios gamtos reiškinių, lavinamas pastabumas, mąstymas, skatinamas smalsumas, ugdomas atsakomybės jausmas, siekiama ugdyti vaikų ekologinio sąmoningumo pradmenis, sudarant palankias sąlygas įgyti naujų žinių apie gėles, jų reikšmę gamtai, žmogui. Telšių l/d ,,Eglutės" Rainių skyriaus Rainiukų grupės vaikai su mokytojomis Dovile ir Aiste aplankė šalia darželio esantį gėlių ūkį, apžiūrėjo augalus, gėlininkė pasakojo apie gėles.

MADŲ ŠOU „Žalia, žalia per visą dangų“

Gegužės 16 d. lopšelyje – darželyje „Eglutė“ Rainių skyriuje vyko madų šou antrinių žaliavų. Vaikai ir tėveliai aktyviai įsitraukė į kūrybinį procesą, kuriant, konstruojant, siuvant iš įvairių antrinių žaliavų rūbų modelius, kuriais pasipuošus, vyko madų demonstravimas. Išskirtinos rūbų kolekcijos sukėlė be galo daug emocijų ir džiugių akimirkų ne tik kūrėjams, bet ir stebėtojams. Mūsų įstaigoje vykdomas ekologinis vaikų ugdymas, kalbantis, diskutuojant, aiškinantis, sprendžiant ekologines problemas, kaip reikia saugoti gamtą, kad žydinčios pievos džiugintų, kad šiukšlės negulėtų ant žemės, kad nelaužomi medžiai valytų orą. Nuo pat mažens būtina akcentuoti vaikams, kad gamta – tai mūsų namai, kad čia turi būti gera paukščiui, gyvūnui, medžiui, gėlei ir mums žmonėms…

TEGUL APLINKA PRAŽĮSTA! Akcija "DAROM"

"Linksmučių" grupės vaikučiai, kartu su mokytojomis, su džiaugsmu dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje "Darom". Džiugu, kad jau nuo mažens ugdydami atsakomybę už aplinką, mokytojai su vaikais aktyviai rinko šiukšles ir rūšiavo jas pagal atliekų kategorijas, prisimindami spalvotų konteinerių reikšmes. Mažieji tyrinėtojai ne tik prisidėjo prie švarios aplinkos kūrimo, bet ir gilino savo žinias apie ekologinį ugdymą. Matydami vaikų entuziazmą ir rūpestį gamta, mokytojos džiaugėsi, kad nuo mažens ugdosi atsakinga ir aplinkai palanki karta. Ši akcija ne tik padovanojo švaresnę aplinką, bet ir sustiprino bendruomeniškumo jausmą bei įkvėpė visus rūpintis savo planeta.

eTwinning projektas "Zero waste in my play"

Telšių lopšelio-darželio "Eglutės" priešmokyklinio ugdymo mokytoja Vitalija Anusaitė kartu su "Boružėlių" grupės vaikais ir logopede Lina Sakiene sėkmingai įgyvendino tarptautinį "eTwinning" projektą "Zero Waste In My Play". Projektas vyko balandžio-gegužės mėnesiais ir sulaukė didelio vaikų bei visos lopšelio-darželio bendruomenės susidomėjimo. Projekto tikslas – skatinti tvarų žaidimą ir mažinti atliekų kiekį. Šiuo tikslu projekto metu buvo organizuotos įvairios įdomios ir edukacinės veiklos, tokios kaip: perdirbtų medžiagų panaudojimas kuriant muzikos instrumentus.

MANO ŽALIOJI PALANGĖ

Mažieji „Žvirbliukai“ su mokytojomis ir tėveliais, nutarę dalyvauti respublikiniame ekologiniame konkurse „Žalioji palangė 2024“, kurį organizavo Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) ir Vilniaus universiteto botanikos sodas, grupėje įkūrė „ŽALIĄJĄ PALANGĘ“. Prieš įkurdami žaliąją palangę, vaikai domėjosi augalais: susipažino su pagrindinėmis augalo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir auginimo sąlygas. Taip pat domėjosi augalų pavadinimais, bei jų panaudojimo galimybėmis.