Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

„Erasmus+“ strateginės partnerystės projektas lopšelyje darželyje „Eglutė“

Telšių lopšelis - darželis „Eglutė“ tarptautinę patirtį įgijo dar 2008 metais aktyviai dalyvaujant „Comenius“ partnerystės projektuose. Tad tęsiant veiklas 2018-09-01 dienos vėl įsiliejo į tarptautinį „Erasmus+“ (KA2) strateginės partnerystės projektą „Mes mažieji XXI amžiaus tyrinėtojai ... pasiruošę nubraižyti žemėlapyje ir užkoduoti savo teritoriją“. 

Projekte dalyvauja keturių šalių mokyklos: Italijos Monreale mokykla, Kroatijos Slatina, Lenkijos Čestakovo mokykla, Lietuvos - Telšių l/d „Eglutė“. Projekto pagrindiniai tikslai – skatinti vaikus tyrinėti, atrasti žinomas ir nežinomas savo šalies vietoves. Išmokti braižyti ir susikurti žemėlapius naudojant skaičiavimo „kodavimo“ metodus. Lapkričio 19-24 dienomis vyko pirmasis šalių partnerių susitikimas saulėtoje Sicilijoje Monreale mieste. Į susitikimą Italijoje vyko Telšių l/d „Eglutė“ komanda. Susitikimo metu susipažinome su tos šalies mokykla ir detaliau aptarėme projekto eigą. Monreale mokyklos mokiniai pamokų metu supažindino ir pristatė savo naudojamą „skaičiavimo mąstymo“ metodą, ir parodė, kad naudojant „kodavimo“ techniką greičiau išmokstama susidoroti su sudėtingomis situacijomis, mokomasi moksliškai spręsti iškylančias problemas. Praktiškai išbandėme „kodavimo“ žaidimą tarp šalių, ir gavę dovanų „CodyRoby. Code MOOC“ žaidimą parsivežėme išbandyti jį su savo ugdytiniais. Džiugu, kad mūsų darželis aktyviai įsiliejo į šį projektą kurio metu ugdytiniai taps tikrais mažaisiais XXI amžiaus tyrinėtojais ieškant nežinomų ir galbūt neatrastų vietovių ar objektų, kurie dėl savo istorinės – kultūrinės praeities turėtų būti garsūs. Stengsis atkurti jų istoriją ir dėka išmoktos skaičiavimo kodavimo sistemos, sukurs žemėlapius ir jais dalinsis su kitomis šalimis. Projektas labai naudingas ne tik ugdytiniams, bet ir pedagogams. Vykstant į susitikimus su partneriais ir dalyvaujant veiklose, pedagogai tobulina anglų kalbos žinias, semiasi patirties, ir savo gerąją patirtį pritaiko savo užsiėmimuose. Kitas šalių susitikimas vyks Kroatijos mokykloje, kiek vėliau keliausime į susitikimą Lenkijoje. Gegužės mėnesį visų šalių atstovų lauksime Lietuvoje.

   Susitikimas su Monreale miesto meru   Susitikimas su Monreale miesto meru_02   Å alių Kodavimo žaidimas   Mokiniai sveikina atvykusius_02

   Mokiniai sveikina atvykusius  Pirmasis susitikimas Monreale mokykloje  preview  preview