Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

Pradžia

Projektas "Matuojam tėvų batus-kelionė per profesijas"

Projektas "Matuojam tėvų batus - kelionė per profesijas" įtraukė vaikus į įvairias profesijas.

Telšių lopšelio-darželio "Eglutė" "Geniukų" grupėje šį pavasarį vyko projektas „Matuojam tėvų batus - kelionė per profesijas“. Šio projekto tikslas buvo bendradarbiaujant su ugdytinių tėvais supažindinti vaikus su įvairiomis profesijomis, jų darbo vietomis, priemonėmis bei įrankiais. Projekto sumanytojos ikimokyklinio ugdymo mokytojos Jurgita Avelienė ir Danutė Zaveckienė.

 

Projekto metu vaikai lankėsi pas savo draugų tėvus jų darbo vietose. Nikolės ir Dominyko mamos, dirbančios grožio srityje ir turinčios salonus, parodė vaikams grožio procedūrų subtilybes. Jono tėvelis supažindino vaikus su ūkininkavimo darbais, o ekskursija į ūkį paliko neišdildomą įspūdį. Ūkyje vaikai ne tik matė įvairios žemės ūkio technikos, bet ir galėjo patys išbandyti : Jono brolis vaikus vežiojo traktoriumi, o vaikai ragavo šviežio pieno tiesiai iš ūkyje auginamų karvių. Šios patirtys suteikė vaikams daug džiaugsmo ir įsimintinų akimirkų. Kamilės mama Simona, dirbanti "Eglutės" darželio socialine pedagoge, atskleidė socialinio pedagogo darbo svarbą ir įdomybes. Gabrieliaus tėvelis, dirbantis "Džiugo" gimnazijos technologijų mokytoju, suorganizavo galimybę apsilankyti "STEAM" centre kur galėjo stebėti edukacinę veiklą. Po to vaikai galėjo apsilankyti kabinete kur Gabrieliaus tėvelis Remigijus moko mokinius. Ten leido vaikams susipažinti su įvairiais įrankiais, vaikai galėjo pabandyti gręžti ir pjaustyti, taip suteikdamas jiems neįkainojamos praktinės patirties. Liepos mama Jolita, turinti "Tinginio sodą", parodė vaikams, kaip auginti ir prižiūrėti augalus, vaikai patys turėjo galimybę pasisodinti savo augalą ir toliau auginti, prižiūrėti namuose. Turėjome galimybę apsilankyti pas Jono mamą Jurgitą, dirbančia knygyno "Pegasas" vadove, Jurgita pasidalino su vaikais savo kasdienine veikla knygyno aplinkoje. Ji supažindino vaikus su knygyno veiklos svarba, skaitymo kultūra ir knygų pasauliu, kuris yra neatsiejamas nuo mokymosi ir žinių gavybos.

Projekto metu vaikai ne tik sužinojo apie skirtingas profesijas, bet ir įgijo naujų įgūdžių bei patirčių, kurios praplėtė jų akiratį ir skatino smalsumą. Tokios iniciatyvos ne tik stiprina vaikų bendradarbiavimą su tėvais, bet ir padeda suprasti, kaip įvairios profesijos prisideda prie mūsų kasdienio gyvenimo.

Esame labai dėkingi visiems tėvams, kurie prisidėjo prie šio projekto ir skyrė savo laiką bei žinias, kad mūsų vaikai galėtų mokytis ir augti. Vaikai ne tik sužinojo apie skirtingas profesijas, bet ir įgijo naujų įgūdžių, pavyzdžiui, kaip naudotis įvairiais įrankiais, kaip rūpintis augalais ir netgi kaip veikia ūkininkavimo procesai. Šios patirtys neabejotinai paliko neišdildomą įspūdį tiek vaikams, tiek jų tėvams ir tapo puikiu pavyzdžiu, kaip ugdymo įstaiga gali įtraukti tėvus į vaikų švietimą. DAUGIAU NUOTRAUKYČIŲ ČIA .Matuojam tėvų batus - kelionė per profesijas