Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

Pradžia

„Olimpinis mėnuo“ Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“

Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ ir Telšių lopšelio-darželio "Eglutės Rainių skyriaus priešmokyklinukai ir mokytojos prisidėjo prie projekto „Olimpinis mėnuo 2020“ veiklų. Tai Švietimo, mokslo ir sporto, Sveikatos apsaugos ministerijų ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto inicijuotas projektas, skirtas skatinti vaikų fizinį aktyvumą.

Rudenį vykstančio projekto metu priešmokyklinukai keturias savaites aktyviai vykdė organizatorių siųstas užduotis, kuriose buvo gausu patarimų, ko imtis, kad vaikai kuo dažniau patirtų judėjimo džiaugsmą. Pirmoji „Olimpinio mėnesio“ savaitė buvo skirta plėtoti fizinio aktyvumo temą. Kiekvieną savaitės dieną – vis kita – įdomi sportinė užduotis – pradedant mankštomis ir žaidimais, baigiant aktyviais pratimais skambant muzikai ir judant kartu su superherojais. Antroji „Olimpinio mėnesio“ savaitė buvo dedikuota sveikai mitybai. Vaikai smagiai leido laiką aiškindamiesi, kokių yra sveikatai palankių produktų, jų ragavo, stebėjo olimpiečių vaizdo įrašus šia tema. Trečioji savaitė skirta – emocinei sveikatai. Tai itin svarbi ir aktuali tema, skirta gerinti vaikų emocinį raštingumą. Per šią savaitę supratome, kad emocinis raštingumas reikalingas, jog geriau suprastume save ir kitus, nes kitus pažįstame tiek, kiek esame susipažinę su savimi. Tobulindami šią sritį, naudojomės „Emometru“, kurio padedami, vaikai mokėsi atpažinti, suprasti ir įvardinti asmenines emocijas. Ketvirtoji „Olimpinio mėnesio“ savaitė skirta kokybiško poilsio temai. Žiūrėdami rekomenduojamus vaizdo reportažus, ugdytiniai mokėsi atlikti naudingų atsipalaidavimo ir nusiraminimo pratimų, kurie, pasak organizatorių, gali sumažinti stresą ir nerimą, gali pagerinti gebėjimą susikaupti, spręsti miego sutrikimus, sumažinti galvos ar kitus skausmus, pagerinti bendrą emocinę sveikatą.

Olimpinis mnuo Teli lopelyje darelyje Eglut 06  Olimpinis mnuo Teli lopelyje darelyje Eglut 04  Olimpinis mnuo Teli lopelyje darelyje Eglut 07  Olimpinis mnuo Teli lopelyje darelyje Eglut 03